на первую страницу
Сахаджа Новини


Що таке
Сахаджа Йога
Сахаджа Йога
та повсякденне життя
Сахаджа Йога
в Україні
Сахаджа НовиниШрі Матаджи Нірмала Деві


Шрі Матаджі Нірмала Деві народилася в 1923 році, точно опівдні 21 березня в день весняного рівнодення, у Чіндварі - містечку, що розташоване в центрі Індії, - в християнській родині шляхетного походження. Її предки належать до древньої імператорської династії Шаліваханів.

Її батько, пан Сальве, був видатною людиною. Він відігравав першорядну роль у боротьбі за незалежність Індії і був єдиним християнським представником у Конституційній Асамблеї (у колоніальній Індії) і першому Парламенті (у незалежній Індії). Він знав багато мов, уперше переклав Коран на хінді. Він чудово знав мистецтво, науку і сучасну літературу. Мати Шрі Матаджі, була кандидатом математичних наук, що було унікальним явищем для колоніальної Індії.

Коли Шрі Матаджі була маленькою дівчинкою, Махатма Ганді виявив її глибокі і незвичайні здібності. Вона часто бувала в його ашрамі. Пізніше Шрі Матаджі вивчала медицину і брала активну участь у русі за незалежність Індії.

У 1947 році Шрі Матаджі одружилася з паном Шріваставою, що довгий час працював в уряді Індії, займався створенням морського флоту Індії, а потім він на кілька термінів поспіль обирався Генеральним секретарем Міжнародної Морської Організації при ООН, що розташована в Лондоні, і займав цю високу посаду аж до виходу на пенсію. Пан Шрівастава також заснував Всесвітній Морський Університет у Швеції і є його Почесним головою. Його видатна діяльність на всіх поприщах відзначена великою кількістю почесних звань і нагород. У тому числі королева Великої Британії надала йому звання Командора лицарського ордена. За весь післявоєнний час це був перший іноземець, відзначений лицарським званням у Великій Британії.

Вони мають двох замужніх дочок і четверо онуків.

Шляхом експериментальної роботи на початку сімдесятих років Шрі Матаджі створює власну систему, за допомогою якої тонка енергія, що зветься Кундаліні, може бути спонтанно пробуджена, і, що найважливіше, Шрі Матаджі пояснює механізм колективного запуску цієї системи, що коли люди, що сидять поруч, допомагають один одному і, таким чином, полегшують ефект пробудження Кундаліні. Звідси і назва "Сахаджа Йога", що означає "уроджена", що пояснює тонку систему усередині людини і природний, спонтанний, тобто не потребуючий особливих зусиль шлях оволодіння нею.

Життя Шрі Матаджі присвячене реалізації цього важливого відкриття так широко, наскільки це можливо. З цією метою вона об'їздила майже увесь світ, результатом чого є значний інтерес до практики Сахаджа Йоги в багатьох країнах, на всіх континентах.

Позитивні зміни, що спонтанно відбуваються в людині, коли він практикує Сахаджа Йогу, дають Шрі Матаджі право доказово стверджувати, що ми дійсно маємо усередині самих себе механізм коригування способу життєдіяльності і захисту від руйнівних тенденцій. Успіхи гуманної місії Шрі Матаджі дозволяють говорити про неї як про Духовну Матір.

Співчуття, терпіння і любов, що є рушійною силою в її роботі, відсутність фінансової вигоди є доказом глибини почуттів, які вона відчуває до людей, що звертаються до неї за допомогою. Її надія - передати людям досвід Сахаджа Йоги і згодом зробити це відкриття доступним для усіх.

Шрі Матаджі неодноразово запрошувалася в Організацію Об'єднаних Націй для проведення програм Сахаджа Йоги для дипломатів усього світу.

Шрі Матаджі також багато разів відвідувала СРСР і СНД, у тому числі й Україну. Її публічні програми проходили в найбільших кіноконцертних залах, спортивних комплексах і відкритих стадіонах Києва, Москви, Санкт-Петербурга і Тольятті, на яких були присутні від 3-х до 20-ти тисяч чоловік.

Роботи Шрі Матаджі відзначені в усьому світі!
 • Італія, 1986. Шрі Матаджі проголошена "Персоною року".
 • СРСР, 1989. Шрі Матаджі зустрічається з міністром охорони здоров'я СРСР. Після цієї зустрічі Сахаджа Йозі в Радянському Союзі була надана повна державна підтримка.
 • Цінціннаті, США, 1992. Десяте вересня оголошене "Днем Шрі Матаджі Нірмали Деві"
 • Філадельфія, США, 1993. П'ятнадцяте жовтня оголошене "Днем Шрі Матаджі Нірмали Деві".
 • Лос-Анджелес, США, 1993 і 1994. Мер міста Річард Ріордан шле Шрі Матаджі привітальні листи від імені населення Лос-Анджелеса.
 • Ванкувер, Канада, 1994. Привітальний лист на адресу Шрі Матаджі від мера Пилипа Оуена.
 • Бразилія, 1994. Мер Бразилії вітає Шрі Матаджі в аеропорті, вручає їй ключ від міста й оплачує всі її програми.
 • Румунія, 1995. Шрі Матаджі надано звання Почесного Доктора Педагогічних Наук.
 • Індія, 1995. Індійський уряд надає Шри Матаджи кращий час на національному телебаченні для щотижневих годинних програм.
 • Китай, 1995. Шрі Матаджі є офіційним гостем уряду Китаю й одержує запрошення виступити на Всесвітній конференції жінок у Пекіні.
 • Нью-Йорк, США, 1996. Привітальний лист на адресу Шрі Матаджі від мера Йонкерса (передмістя Нью-Йорка). Двадцять шосте вересня оголошене "Днем Шрі Матаджі Нирмали Деві".
 • Вашингтон, США, 1997, 2000 і 2001. Офіційні Відозви Конгресу США на адресу Шрі Матаджі, представлені в звітах Конгресу США.
Приватні благодійні організації, засновані Шрі Матаджі Нірмалою Деві:
 1. Міжнародний лікувальний центр Сахаджа Йоги в Мумбаї (Бомбеї ), Індія, в якому надають допомогу пацієнтам з усього світу і дають їм можливість вилікуватися самим за методиками Сахаджа Йоги. У цій клініці досягнуті видатні успіхи з лікування низки хвороб, що вважаються невиліковними, таких як рак, епілепсія, розсіяний склероз і таке інше
 2. Міжнародний центр дослідження раку в Мумбаї для вивчення впливу методів Сахаджа Йоги при лікуванні різних хвороб, у тому числі психосоматичних хвороб.
 3. Міжнародна Академія музики і мистецтв в Індії для сприяння поширенню індійської класичної музики і танцю.
 4. Притулок для бідних людей у Делі для надання притулку знедоленим і бездомним людям, а також для допомоги їм у становленні кращими особистостями за допомогою Сахаджа Йоги.
 5. top